Gdy robimy zakupy w internecie, często zdarza się, że przez kolejne dni pokazują nam się propozycje produktów, podobnych do tych, które wcześniej oglądaliśmy. Atrakcyjne ceny powodują, iż czasem ulegamy presji reklamy, decydujemy się na zapoznanie się z ofertą i...dokonujemy zakupu. Jak to się dzieje, że przeglądarka wie, co chcemy kupić, zobaczyć czy posłuchać? Za to wszystko odpowiadają systemy rekomendacyjne.

Jedna z największych konferencji poświęconych oprogramowaniu, w której wzięło udział ponad 2,5 tysiąca "Devoxxian" z 20 państw. Była to niepowtarzalna okazja do tego, aby wspólnie połączyć siły i wymienić się doświadczeniami oraz inspiracjami z branży informatycznej. Oczywiście w czasie wydarzenia nie mogło zabraknąć zespołu Consdaty, która jako srebrny sponsor konferencji, oprócz udziału merytorycznego, miała również swoje stanowisko.

“Get your clouds right.” Dwight Schrute, The Office

Nie tak dawno temu, Jakub Wilczewski opublikował wyczerpujący wstęp do programowania w AWS. Jakub użył webowej konsoli AWS do definiowania zasobów. Jest to metoda, która sprawdza się w przypadku prezentacji oraz nauki. Jednak w przypadku regularnej pracy z kodem, potrzebujemy narzędzi, które umożliwią nam zautomatyzowanie procesu tworzenia a także niszczenia zasobów AWS. Wykorzystam zaproponowaną przez niego aplikację, aby pokazać, jak można to zrobić, korzystając z rozwiązania Terraform od firmy Hashicorp.

Web form developers strive to create ever more advanced solutions that increase the user's convenience, reduce form population times, and improve CX. An issue too often left out from this process involves those users with partial or complete impairment of vision, who also need to be provided with the means to effectively and easily process their business on-line. The Eximee platform enables the generation of WCAG-compliant forms. 

In 2016 the Polish government launched the “Family 500 plus” [Rodzina 500 plus] financial support programme for families. Accordingly, more than one third of parents have applied for benefits via electronic banking. Over 30% of them have been processed through the Eximee platform.